הבלוג שלי

 

בסיעתא דשמיא

בתקופה זו כשכולנו נמצאים יחד בבית מורגש ביותר הקושי שבצפיפות. הילדים צריכים את המרחב האישי והפרטי שלהם, מקום בו יוכלו ללמוד או לעבוד אך הבית צר מלהכיל.

המשפחה גדלה, כל כך היית רוצה לראות את הנשואים והנכדים מסביבך, אבל צריך מרחב לכולם מהקטנים ועד לגדולים.

בתקופה האחרונה המשרד גדל באופן משמעותי. היקף הפרוייקטים הביא לגיוס עובדים חדשים ובמשרד הוותיק הצפיפות וחוסר הנוחות פוגעים בטיב העבודה.

האם להוסיף חדרים, להסתפק בתכנון ועיצוב פנים או שאין ברירה אלא לעבור?

כשהדילמה הזו קופצת מפעם לפעם בשבת, חג או במשרד כולנו חשים היטב בצורך להיעזר באיש מקצוע שיעזור ויכוין.

זהו בדיוק הזמן בו חשוב להיעזר באדריכל ומעצב מקצועי אשר ישקלל את כל הנתונים , יפרוס את האופציות ויסביר לכם מה הכי אפקטיבי ומשתלם עבורכם. כל בית או משרד הם עולם בפני עצמו. לכל חלל האתגרים והיתרונות הנמצאים רק בו לכן אין אפשרות להסתמך על תכנון שנעשה לשכן או על תמונה יפה שראינו אלא חייבים להתאים את הפתרונות ספציפית לפי הצורך והמרחב.

על השאלה האם להרחיב ולהוסיף חדרים או מספיק לשנות את חלוקת החלל הפנימי אפשר לענות רק אם לוקחים בחשבון את כל הנתונים.

כידוע, שירות אדריכלי ועלות השיפוץ כרוכים בהוצאה כספית. כמו בכל הוצאה מיוחדת היחס בין העלות לתועלת משמעותי לכולנו.

אז איך זה עובד?

בתוספת בניה נעשה בדיקה יסודית ומקיפה האם ישנם זכויות בניה לנכס שטרם נוצלו ואכן ניתן להגדיל את הנכס. נגבש יחד את התכנון ונגיש בקשה להיתר בניה. נחכה לאישורים ולאחר מכן נתחיל בשיפוצים. אומנם בהרחבה העלויות גבוהות אך שווי הנכס או הדירה גדל משמעותית. 

במידה ואין לכם זכויות בניה שטרם נוצלו או שאינכם מעונינים בתוספת והרחבה ניתן לעשות שיפוץ פנימי ולנצל את כל השטח הקיים בנכס כך שיהיה עם ניצול מרבי של החלל הקיים.

משפחת כ’ פנתה אלי בבקשה לעזרה. הבית שלהם צר מלהכיל וזה מורגש במיוחד בתקופת הקורונה שכולם נאלצים לשהות זמן רב בבית כולם יחד. קושי כלכלי אינו מאפשר להם לקנות דירה גדולה יותר או להגדיל את דירתם והם היו אובדי עצות. לאחר שביקרתי בביתם הבחנתי ב ‘שטח מת’ , חלל גדול שאינו מנוצל וניתן ללא עלויות מרובות לעשות שינוי במיקום הקירות ולהוסיף עוד חדר שינה. כך, בקלות וללא עלות גבוהה הדירה הפכה למרווחת, נעימה וכבר אין צורך לעבור דירה ולסבול מצפיפות.

מדוע אין אפשרות להסתדר לבד וצריך עזרה של בעל מקצוע?

לאדריכל מקצועי יש את הראיה המרחבית והיכולת להפוך חסרון ליתרון. חלל מיותר או מקום הנראה כגורם מפריע עם חשיבה יצירתית, מעוף ומקצועיות ישתלבו בבית בצורה מושלמת ויהפכו לאזור יחודי ומנוצל.

פעמים רבות מגיעים אלי לקוחות בבקשה לעזרה בהוצאת תוכנית עבודה לביצוע עבור הקבלן. הם מגיעים עם רעיון מסודר לתכנון הדירה, מציגים לפני את הרעיונות ואני מגלה שהם ‘שכחו’ להתחשב בעמודים גדולים הנמצאים במרכז הנכס או שישנה סטייה של מספר ס”מ בודדים בחישוב שטח החדר מה שיוביל לאחר הריהוט לחוסר יכולת בפתיחת ארון הבגדים.

כל תהליך של שיפוץ או הרחבה מכיל בחובו רגעים רבים של לחץ, דאגה, טרדות שונות ובילבול.

תקופה מאתגרת זו מחייבת הערכות של כל בני הבית והרתמות להצלחה.

על מנת לצלוח תקופה זו במקסימום רגיעה וישוב הדעת מומלץ להעזר באנשים הנכונים. הם שידעו להמחיש את כל הרעיונות בהדמיות ממוחשבות שיעבירו לכם את הרעיונות התאורתים באופן ויזואלי. שתוכלו לראות בעינכם את כל האופציות האפשריות ולבחור מתוכם את האחת המועדפת.

להם יש את הקשרים עם ספקים וקבלנים מקצועיים מה שמוזיל עלויות ומונע ‘כאבי ראש’ מיותרים. 

הידיעה שאתם עושים את הדבר הנכון ביותר עם ההחלטה המושכלת והמדויקת עבורכם תעזור לכם לצלוח את תקופת השיפוצים ברוגע ובציפיה לתוצאה המושלמת.

 

איך ניתן להיות בטוחים שהתוצאה תענה על צרכנו, חלומותנו וסגנוננו האישי כך שנשיג את המטרה בה חפצנו?

 

חשוב ביותר לפני תחילת העבודה לשבת עם האדריכל ולהעביר לו את כל חלומותיכם.

ככל שתתנו מידע רב יותר על הסגנון האישי שלכם, על הצרכים הספציפים שלכם ועל הנקודות החשובות לכם האדריכל יוכל לדייק את התכנון והעיצוב שיתאים בדיוק מירבי עבורכם.

הסבירו לו את הרקע לשיפוץ והמטרות שברצונכם להשיג בו.

חשבו מהי הנקודה העיקרית עליה תרצו לשים את הדגש. ישנם שהנוחות והפרקטיות חשובה להם ביותר וישנם שדווקא העיצוב החדשני והמודרני קריטי להנאתם.

כאשר האדריכל ידע מי אתם, מה האופי שלכם ואך אורך חייכם מתנהל הוא ידע להתאים את התיכנון למטרתו המדויקת.

 

ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו. העבירו לנו את חלומותיכם, מפורטים ככל האפשר, אנו נדע למנף אותם בתכנון, צבע, צורה ותאורה.

אשמח ליצור קשר

רק תגידו לי מה ואני יעצב לכם את החלום שלכם